Filtruj produkty

Klimatyzatory

Klimatyzatory do domu - przydatne nie tylko w okresie letnim 

Przenośne klimatyzatory to urządzenia o wielu korzyściach. Są doskonałe podczas gorących dni, skutecznie chłodząc nagrzałe się powietrze w pomieszczeniu. Dzięki swoim kompaktowym rozmiarom i lekkości, klimatyzatory przenośne można łatwo umieścić w dowolnym miejscu. Mogą one obniżać temperaturę powietrza w salonie w ciągu dnia oraz w sypialni w nocy.

Warto zauważyć, że przenośne klimatyzatory nie służą jedynie do chłodzenia powietrza. Mogą również osuszać i wentylować atmosferę. Niektóre modele posiadają nawet funkcję grzewczą. Dlatego klimatyzatory przenośne są przydatne nie tylko w okresie letnim.

Na co zwrócić uwagę przed zakupem klimatyzatora? 

  • Wydajność chłodzenia: Sprawdź parametry związane z wydajnością chłodzenia, takie jak BTU (British Thermal Units) lub kilowat (kW). Dobierz odpowiednią moc klimatyzatora do wielkości pomieszczenia, które planujesz chłodzić.
  • Energooszczędność: Zwróć uwagę na klasę energetyczną klimatyzatora. Wybierz model o jak najwyższej wartości SEER (Seasonal Energy Efficiency Ratio) lub EER (Energy Efficiency Ratio), co oznacza, że będzie on bardziej energooszczędny i przyczyni się do niższych rachunków za energię elektryczną.
  • Funkcje dodatkowe: Sprawdź, czy klimatyzator ma dodatkowe funkcje, które mogą być dla Ciebie przydatne. Może to obejmować takie opcje jak tryb osuszania powietrza, automatyczne ustawianie temperatury, programowalny timer, zdalne sterowanie, filtracja powietrza czy tryb cichej pracy.
  • Poziom hałasu: Zwróć uwagę na deklarowany poziom hałasu klimatyzatora, zarówno w trybie chłodzenia, jak i trybie wentylacji. Szukaj modeli o niskim poziomie dźwięku, jeśli zależy Ci na ciszy i komforcie podczas korzystania z klimatyzacji.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl